Останні новини організації

Чи існуватимуть приватні садки?

Сьогодні, 27 червня, на засіданні тимчасової контрольної комісії щодо вивчення питання забезпечення місцями дітей у дошкільних навчальних закладах міста говорили про можливості розвитку приватної дошкільної освіти та пайову участь забудовників у створенні соціальних об’єктів у новозбудованих мікрорайонах.

-         Проаналізувавши на минулому засіданні отримані дані управління освіти, ми дійшли висновку, що у Рівному, окрім комунальних дошкільних навчальних закладів, повинна розвиватися приватна дошкільна освіта, - розповідає голова комісії Любов Романюк. -  На сьогодні можна говорити про три форми власності – комунальна, приватна та корпоративна, але остання не можлива без розвитку приватної, а та, у свою чергу, не розвивається.

Відтак, аби з’ясувати, які ж перепони стоять на шляху бажаючих створити приватні дошкільні заклади, на комісію було запрошено начальника обласного управління освіти Григорія Таргонського, яке є органом ліцензування приватного сектору освіти.

За його словами, одним із альтернативних шляхів покращення ситуації із нестачею місць у дошкільних закладах міста було б створення приватного дошкілля, проте його розвиток є складним у зв’язку із великими вимогами державних санітарних норм та правил утримання ДНЗ.

-         Міністерство освіти спільно із Міністерством охорони здоров’я, розуміючи цю проблему, намагаються створити максимально сприятливі умови для відкриття приватного сектору освіти, проте не все у їхній компетенції, - розповідає Григорій Таргонський. - Отримати ліцензію на право здійснення освітньої діяльності в управлінні освіти досить просто – необхідно подати пакет документів. Одним із таких є висновок про відповідність приміщення вимогам санітарних норм, вимогам правил пожежної безпеки, нормам з охорони праці. І коли люди починають збирати необхідний пакет документів та доходять до цього, вони впираються у стіну нерозуміння з відповідними службами. Відтак, на превеликий жаль, у місті Рівному та області нема жодного приватного дошкільного навчального закладу. Бо виконати санітарні умови на практиці майже неможливо.

Це можна було б зробити при будівництві нового мікрорайону, однак, попри темпи розбудови Рівного, жодного приватного садочка тут так і не відкрили.

-         Статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудовники зобов’язані брати участь в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, - розповідає виконуючий обов’язків начальника міського управління архітектури та містобудування Василь Мельник. - Тобто, якщо забудовник має намір будувати якийсь об’єкт, він повинен до прийняття об’єкта в експлуатацію укласти договір із міською радою і заплатити - для будівництва 1,5-1,7%, для об’єктів реконструкції – 0, -0 - від загальної кошторисної вартості об’єкта будівництва, що спрямовується на розвитку інфраструктури міста. Ці кошти зараховуються до спеціального фонду міського бюджету. У 2016 році ця сума склала більше 2 млн. гривень, у цьому році буде більшої за три мільйони гривень. Згодом їх справді ділять депутати, однак про будівництво шкіл та садочків тоді мова не йдеться.

Чи можна проконтролювати появу соціального об’єкту – садочка, школи, якщо його будівництво обіцяє забудовник і він передбачений містобудівними умовами та розміщений на плані детального розвитку? Василь Мельник не має такої відповіді, вказуючи, що в експлуатацію об’єкти приймає ДАБІ.

Окрім цього, заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик зазначила, що місто має плани на добудову трьох дитячих садочків - Коновальця, 16, Дубенська,71 та Залізнична, 34. Тому члени тимчасової контрольної комісії вирішили також звернутися до міського голови з проханням максимально акумулювати кошти на добудову цих трьох об’єктів найближчим часом.

Всі новини