Останні новини організації

Земельна черга. Тест на справедливість

Відсьогодні починаємо допомагати людям скористатися їх законним правом на отримання земельної ділянки. Перших п’ять рівнян із земельної черги і один кандидат у списку учасників АТО, на якому призупинилася видача ділянок, зробили перший крок - понесли у ЦНАП заяви на отримання довідки. В результаті люди зможуть отримати ЗАКОННО нормальні ділянки в районі агропереробки під будівництво. Дуже сподіваюся на підтримку депутатів, які можуть стати першою каденцією при якій земельна черга зрушить з місця! Це, свого роду, буде своєрідним тестом на справедливість. Роман Денисюк

       

На сьогодні «ласий шматок» земельної ділянки є чи найбільшим багатством, особливо із вигідним місцем розташування. Тому не дивно, що земля стала об’єктом спекуляцій та безмежним полем для корупційних оборудок.

Кожен громадянин країни має право на отримання безкоштовної земельної ділянки. Натомість на практиці, процедура реалізації такого права виявляється досить не простою. З 1989 року у Рівному існує земельна черга на отримання земельної ділянки під забудову. Незважаючи на сьогоднішні запевнення юристів та землевпорядників про те, що вона незаконна, бо не передбачена Земельним кодексом України, понад три тисячі рівнян більше 20 років  чекають на свої законні земельні ділянки. Бо реєструвалися відповідно до положення, затвердженого рішенням Рівненської міської ради.

І в той час, як земельна черга у Рівному перетворилася на мертвий вантаж - за спинами черговиків безконтрольно роздають ділянки, на очах виростають величезні житлові масиви. Таким чином, лише за три місяці 2016 року було віддано 16 (!) вільних земельних ділянок для ведення садівництва, і жодної відповідно до черги.  

Між тим, серед числа перших двадцяти рівнян, які знаходяться у земельній черзі, тільки чотирнадцять дожили на наших часів, або залишилися в Україні. Це люди – різні за віком, можливостями та статками. 27 червня 2017 року було зроблено перший крок – отримання довідки у ЦНАПі. Після – триватиме підготовка документів і подання їх на розгляд депутатського розгляду для отримання дозволу на розробку проектів землеустрою.  

-         Земельна черга – це як тест на справедливість.  Якщо черга є – вона має рухатися. Якщо земельні ділянки для усіх – то цей процес має бути доступний для кожного. У Рівному не повинна існувати вибірковість по відношенню до людей, - переконаний Роман Денисюк, який особисто зустрівся з кожним черговиком із першої двадцятки. - Ви знаєте, що мене вразило найбільше? Серед того числа людей, на земельну ділянку і досі чекає колишній головний архітектор Рівного, який чесно продовжує чекати!

Роман Денисюк переконаний, що у країні повинна панувати соціальна справедливість. Але ні для кого вже не є секретом, що виділення ділянки для індивідуального садівництва - це приховане надання землі під індивідуальне будівництво.  Адже частина наданої громадянину земельної ділянки для садівництва може використовуватися й для будівництва житлового (садового) будинку. Відтак, обійшовши будь-які черги на безоплатне отримання у власність земельної ділянки у місті масово починають з’являтися «садоводи». Бо черги на отримання таких ділянок у місті нема. І закладена законом закономірність у цьому грає не завжди на користь черговиків.

Таким чином, вже найближчим часом перші шість черговиків – 5 із земельної черги і один із черги для учасників АТО подадуть заяви для отримання земельних ділянок. Яким буде відповідь депутатів і чи пройдуть вони тест на справедливість – побачимо під час голосування.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією України та ст.121 Земельного кодексу кожен громадянин, незалежно від місця проживання, може отримати у власність безкоштовно шість земельних ділянок різного цільового призначення. А саме: для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; для будівництва гаража - не більше 0,01 гектара.

 

Всі новини